اگر شما مدیر سالن زیبایی هستید و در تلاشید تا مشتریان بیش تری رو به درب سالن تون بیارید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید!


در  این دوره به شدت تکنولوژی رشد کرده و دیجیتال محور شده، مردم دوست دارند  قبل از هر چیزی در مورد اون موضوع ( خرید کالا یا سرویس) در گوگل جستجو  کنند و راجع بهش اطلاعات بدست بیارند. خانم ها هم برای یافتن بهترین سالن  زیبایی در منطقه زندگی شون در گوگل جستجو می کنند و این موضوع رو اصلا  نمیشه نادیده گرفت. مشتریان بالقوه هزینه های خدمات، در دسترس بودن و منحصر  بودن سالن زیبایی رو به صورت آنلاین بررسی می کنند و بعد از اون انتخاب می  کنند که از سرویس های زیبایی کدوم سالن استفاده کنند.امروزه  با رشد گسترده بستر دیجیتال، حضور آنلاین یک امر ضروریه، و اگه برای این  موضوع برنامه ای نداشته باشیم؛ تعداد زیادی مشتری بالقوه رو که برای هر کسب  و کاری ضروری هستند، از دست خواهیم داد. برای داشتن مشتری های پیوسته،  باید میزان نرخ رضایت مشتریان مون  رو افزایش بدیم. و در صورت عدم مدیریت  صحیح، مشتریان مون رو از دست خواهیم داد. هیچ مدیر سالنی این رو نمی خواد  ... درسته؟


کمک به برند سازی سالن زیبایی در فضای دیجیتال

یک  وبسایت مناسب اعتبار سالن زیبایی تون رو بالا میبره و اعتماد مشتری رو  تقویت می کنه.  حضور قوی سالن زیبایی در فضای دیجیتال به برندسازی سالن تون  کمک بسیار زیادی می کنه.

و به شما این اجازه رو میده تا از زاویه  های مختلف سالن تون ویدیو و تصاویر متعددی و همین طور سرویس های زیبایی که  ارائه میدید رو قرار بدید، این کار باعث میشه تا مشتریان بالقوه با سالن  شما بیش تر آشنا بشند و تصویر مناسبی از برند سالن یا Brand Image در ذهن مخاطب شکل میگیره.

 داشتن  وبسایت مثل این میمونه که یه سالن زیبایی به صورت شبانه روزی بازه و افراد  بدون محدودیت زمانی و مکانی می تونند راجع به سالن شما اطلاعات کسب کنند.

و در راستای آگاهی از برند (Brand Awareness) نیاز هست که ما در محیط دیجیتال حضور داشته باشیم.    


تولید محتوا توسط کاربر (UGC)

با قرار دادن آیتم ثبت نظرات مشتریان در قسمت خدمات وبسایت، UGC یا تولید محتوا توسط کاربر اتفاق می افته!

مراجعه کننده (مشتری بالقوه) هنگامی که وارد وبسایت میشه بعد از بررسی ظاهر وبسایت (یا رابط کاربری UI وبسایت)،  به قسمت خدمات و نمونه کار ها (مثلا تصاویر قبل و بعد رنگ مو یا  میکروبلیدینگ) سر می زنه، نظرات و توصیف های مشتریان در خصوص تجربه قبلی  سرویس زیبایی به طور مثال: کیفیت خدمات، نحوی برخورد پرسنل و حتی محیط  داخلی سالن که در وبسایت (توسط  مشتریان نوشته شده، که به آن User-generated Content گفته می شود) رو می خونه. UGC تأثیر قابل توجهی بر ادراکات و تصمیم گیری بازدید کنندگان وبسایت داره.   


جدیدترین روند مد و تکنیک ها

صنعت  زیبایی همیشه در حال تغییره و این که مشتری ها باید مطلع شوند خدمات  زیبایی سالن تون با آخرین روند میکاپ و زیبایی به روز بوده و البته که این  موضوع برای موفقیت سالن های زیبایی بسیار مهمه. وبسایت بهترین ابزاریه که  می تونه شما و خدمات سالن زیبایی تون رو به صورت آنلاین پروموت  (تبلیغ/ترویج) کنه. و به کمک اون نشون میدید که استایل کاری سالن شما دارای  تخصص و دانشی به روزه، علاوه بر اون محصولاتی که توی سالن تون استفاده می  کنید بسیار پیشرفته، جدید و تازه هستند.


ایجاد Lead Generation  یا سر نخ

زمانی  که مدیریت سالن تصمیم می گیره برای مدت محدودی بسته ی خدمات زیبای سالن رو  با تخفیف به مشتری ها در وبسایت های تخفیف گروهی (همانند تخفیفانو نت برگ ) عرضه کنه.(البته این تخفیف یا به منظور پیشبرد فروش یا آگاهی از برند  صورت می گیره.) در اینجا وجود وبسایت بسیار مهم و حیاتیه! علاوه بر مزیت  های قبلی که ذکر شد، با راهنمایی مشتریان به وبسایت و درخواست ثبت اطلاعات  از مشتریان (مانند نام و نام خانوادگی، شماره تماس و ایمیل) کد یا کوپن  تخفیف برای مشتری از این طریق ارسال کنید. این اطلاعات دریافتی از مشتریان  خیلی با ارزشه! چرا که در زمان راه اندازی کمپین های تبلیغاتی و یا معرفی  سرویس های جدید زیبایی و حتی اطلاع رسانی از فعالیت سالن، به طور مستقیم به  مشتریان هدف دسترسی خواهید داشت.


افزایش میزان رضایت مشتری

از عواملی که در موفقیت کسب و کارها تاثیر گذار هست، میزان رضایت مشتریه !

یکی  از عوامل افزایش میزان رضایت مشتری در کنار کیفیت خدمات زیبایی، ایجاد حس  خوشاینده به طور مثال مدت زمانی که مراجعه کننده تشریف میاره تا سرویس  دریافت کنه نباید مدت زمان طولانی در صف انتظار بمونه تا نبوبتشون بشه!

 برای  این کار مشتری ها می تونند از طریق وبسایت، به صورت آنلاین زمان و روز  مشخصی را برای حضور در سالن رزرو کنند. این امر باعث سهولت و تجربه ای  خوشایند میشه و مراجعه کننده ها می توانند به ترتیب برنامه ریزی ، تنظیم  مجدد و لغو قرار ملاقات ها را از طریق وبسایت سالن زیبای به راحتی انجام   بدند.


نتیجه گیری

  • داشتن یک وبسایت برای سالن زیبایی باعث اعتبار و اعتماد میشه و به برندسازی سالن زیبایی در فضای دیجیتال کمک خیلی زیادی می کنه. 

  • تولید محتوا توسط کاربر User-generated Content که بر ادارکات و تصمیم گیری مشتریان بالقوه تاثیر گذاره.

  • مطلع کردن مشتریان از این که خدمات زیبایی سالن تون با آخرین روند میکاپ و زیبایی به روز هست. 

  • ایجاد  سر نخ که با کمک تخفیف های فصلی یا مناسبتی، با این روش مشتریان رو به  وبسایت  هدایت می کنیم و با ثبت اطلاعات (نام و نام خوانوادگی/ شماره  تماس/آدرس ایمیل) و ارسال کد تخفیف، ما اطلاعات مناسبی از مشتریان هدف  داریم که میتونیم برای مقاصد بازاریابی و فروش ازش استفاده کنیم.

  • ایجاد تجربه ای خوشایند به کمک رزرو آنلاین که باعث کوتاه تر شدن مدت زمان انتظار مراجعه کننده میشه.  


منبع: سالن بیزینس، سالنیست