در طول سال مناسبت‌های خاصی وجود دارند که تمرکز بر روی آن‌ها می‌تواند منجر به کسب درآمد بیشتر شود. برای چنین مناسبت‌هایی معمولا در بین کسب‌وکارها رقابت زیادی به‌وجود می‌آید. به‌همین دلیل هر کسب‌وکار باید از این فرصت به‌خوبی استفاده کند و برنامه بازاریابی خود را در روز مناسب و به بهترین شیوه ممکن اجرا کند. برای مثال مناسبت‌هایی مانند عید نوروز و روز ولنتاین برای سالن‌ های زیبایی بسیار مهم هستند و داشتن یک برنامه بازاریابی مناسب به سالن‌ها کمک می‌کند تا در این مناسبت‌ها بیشتر سود ممکن را کسب کنند. در این مطلب 10 ایده بازاریابی سالن های زیبایی برای روز ولنتاین را بررسی خواهیم کرد. 

بنابراین در صورتی‌که صاحب یک سالن زیبایی هستید و بهبود کسب‎وکارتان جزو الویت‌های اصلی شماست، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. 


7 ایده بازاریابی در روز ولنتاین

1. کارت هدیه 

کادو روز ولنتاین تنها شکلات یا دسته گل نیست! بلکه می‌تواند استفاده از خدمات یک سالن زیبایی باشد. 

به‌عنوان یک سالن زیبایی برای جذب بیشتر مشتری در این مناسبت می‌توانید یک سری کارت هدیه آماده کنید. برای مثال کارت هدیه استفاده از خدمات پاکسازی صورت سالن یا میکاپ صورت. 

با استفاده از این کارت هدیه، شما می‌توانید توجه بسیاری از افراد را جلب کنید و از طریق بازاریابی دهان به دهان، آگاهی از برندتان را افزایش دهد. 

به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم که از چند روز قبل از ولنتاین کارت‌های هدیه ولنتاینی مخصوص سالن زیبایی خودتان را آماده کنید. 

2. عشق را به مشتریان وفادار خود در این روز هدیه دهید.

شما می‌توانید برای مشتریان وفاداری که دارید یک آفر ویژه و محدود ارائه دهید. در واقع از طریق این تبلیغ می‌توانید از مشتریان وفادار خود قدردانی کنید و به آن‌ها عشق هدیه دهید. 

همچنین می‌توانید آفر خود را به‌گونه‌ای طراحی کنید که مشتری برای داشتن یک همراه یا دوست نیز ترغیب شود. برای مثال می‌توانید در ازای خرید همراه یا دوست، تخفیف بیشتری را به مشتری خودتان ارائه دهید. 

همچنین می‌توانید برای هر کسی که از آفر شما در این مناسب استفاده می‌کند نیز یک هدیه دیگر نیز تقدیم کنید. این هدیه می‌تواند یک شاخه گل یا استفاده از خدمات سالن زیبایی باشد. 

3. تزئین فضای بیرونی سالن زیبایی

فضای بیرونی سالن زیبایی خود را متناسب با روز ولنتاین تزئین کنید. از این طریق شما می‌توانید این روز را به مشتریان و افرادی که سالن شما را می‌بینند یادآوری کنید. همچنین از این طریق می‌توانید به آن‌ها بگویید که در این روز مناسبت خاص همراه آن‌ها هستید و می‌توانید مشتریان خود را به بهترین نحو ممکن برای این روز آماده کنید. 

4. یک کمپین بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی داشته باشید

شبکه‌های اجتماعی را برای این مناسبت به هیچ وجه فراموش نکنید! در این ماه بیشتر افراد به خدمات مربوط به زیبایی مو و صورت نیاز دارند و شما باید کسب‌وکارتان را در معرض دید آن‌ها قرار دهید. بنابراین حتما یک کمپین بازاریابی سالن های زیبایی در شبکه های اجتماعی را برنامه‌ریزی کنید. 

5. با کسب‌وکارهای محلی همکاری کنید

همکاری با گل فروشی‌ها، شکلات فروشی‌ها، کافه‌ها و سایر کسب‌وکارهای اطراف شما (در یک موقعیت مکانی نزدیک) به شما این امکان را می‌دهد تا یک تبلیغ هیجان‌انگیز داشته باشید و از مشتری‌های یکدیگر حمایت کنید. 

برای مثال شما می‌توانید در روز ولنتاین برای مشتری‌های خودتان تخفیف 20 درصدی یک گل‌فروشی را هدیه دهید و در مقابل گل‌فروشی نیز همین کار را برای سالن زیبایی شما انجام دهد. 

6. یک مسابقه ولنتاینی برگزار کنید

بازاریابی سالن های زیبایی در روز ولنتاین تنها به روزهای قبل و روز ولنتاین ختم نمی‌شود. بلکه شما می‌توانید برای بعد از روز ولنتاین نیز یک مسابقه داشته باشید. از طریق شبکه‌های اجتماعی می‌توانید از مشتری‌های خودتان و سایر کاربران بخواهید که عکس‌های عاشقانه و زیبای روز ولنتاین را با استفاده از هشتگ مخصوص شما به اشتراک بگذارند. سپس از میان عکس‌هایی که کاربران به اشتراک می‌گذارند، قرعه کشی کنید و یک یا چندین برنده داشته باشید. 

جایزه قرعه‌کشی را تا حد امکان خلاقانه درنظر بگیرید. همچنین می‌توانید جایزه‌های مختلفی نظیر بلیط سینما، شام در یک رستوران یا حتی خدمات سالن زیبایی خود را به کاربران هدیه دهید. 

7. تخفیف‌ها یا ظرفیت‌های لحظه آخری را برای مشتریان خود ارسال کنید

در برخی از موارد ممکن است با کنسل شدن رزرو مشتری یا تعدادی ظرفیتی خالی مواجه شوید. شما به راحتی می‌توانید از این فرصت‌ها استفاده کنید و آن‌هارا از طریق پیامک یا ایمیل برای مشتریان خود بفرستید. در متن پیام یا ایمیل شما حتما باید به تخفیف‌ها یا ظرفیت‌های خالی لحظه آخری برای ولنتاین اشاره کنید.

جمع‌بندی

در صورتی‌که می‌خواهید در مناسبت‌های خاص بیشتری سود را کسب کنید، باید برنامه‌ریزی دقیقی برای آن داشته باشید تا بتوانید با ارائه فرصت‌های خلاقانه و آفرهای ویژه توجه مشتریان را جلب کنید. 

در این مطلب 7 ایده بازاریابی سالن های زیبایی برای روز ولنتاین را بررسی کردیم. شما می‌توانید با بررسی وضعیت سالن زیبایی خود، یک یا چند ایده بازاریابی مختلف را با هم اجرا کنید تا بهترین عملکرد را در این روز یا هفته داشته باشید و بیشترین سود را کسب کنید.